Vantaa Varisto

Autohuolto ja autokorjaamo Vantaa Varisto

Varaa aika

Varaa aika
  • Sijaisauto veloituksetta
  • Atoy Road Service -tiepalvelu veloituksetta huollon yhteydessä.

Yhteystiedot

Aukioloajat
ma-pe 07:30 – 20:00
Puhelinnumero
010 232 8 402
Sähköposti
varisto@atoy.fi

Osoite
Ulkoniitynkuja 6, 01660 Vantaa

Näytä kartalla Seuraa meitä Facebookissa

Autohuolto ja autokorjaamo Varistossa

Variston toimipisteessä, aivan Petikon ja Myyrmäen vieressä, työskentelevät osaavat päivä- ja iltahuollon tiimit, joilla on käytössään alan uusin tekniikka. Löydät meidät Vihdintien varresta, näkyvältä paikalta aivan bensa-aseman naapurista. Me huollamme ja korjaamme henkilöautot, alle 5 000 kg pakettiautot sekä kevytkuorma-autot (myös korotetut ja pitkät mallit) ilolla ja ammattitaidolla joka arkipäivä.

Meiltä löydät myös kätevän rengashotellin.

Me huollamme kaikki automerkit valmistajien ohjeiden mukaisesti ja takuu pysyy voimassa. Sähköauton ja hybridin huolto ja korjaus onnistuu meiltä yhtä lailla. Auton huollon tai korjauksen yhteydessä saat aina sijaisauton käyttöösi veloituksetta. Määräaikais- tai vuosihuollon yhteydessä tarjoamme veloituksetta myös Atoy Road Service -tiepalvelun.

Meillä voit maksaa osissa Atoy Huoltotilin tai Svea-rahoituksen kautta.

Sijaispakettiauto

Atoy Autohuolto Variston pisteestä saat myös tarvittaessa sijaispakettiauton. Tarjoamme sijaispakettiautoa huollon tai korjauksen ajaksi yrityksille 29 € / vrk hintaan. Kysy lisää pisteestämme.

Atoy Autohuollon Vantaan toimipisteet

Vantaan Variston autohuollon toimipisteemme sijaitsee Varistossa. Toimipiste on hyvien yhteyksien äärellä ja sinne ajaa helposti myös lähialueelta (mm. Petikko, Myyrmäki, Hämeenkylä, Vapaala, Martinlaakso, Konala ja Malminkartano).

Muut Vantaan toimipisteet:

Atoy Autohuolto Vantaa Tikkurila

Atoy Autohuolto Vantaa Kaivoksela

Yhteyshenkilöt

Juho Svenn
Huoltopäällikkö
010 232 8 424
juho.svenn@atoy.fi

Tapio Saari
Työnjohtaja
010 232 8 423
tapio.saari@atoy.fi

Jussi Svenn
Työnjohtaja
010 232 8 422
jussi.svenn@atoy.fi

Mikko Laurila
Työnjohtaja
010 232 8 422
mikko.laurila@atoy.fi

Tuomas Leskinen
Työnjohtaja
010 232 8 422
tuomas.leskinen@atoy.fi